سلامتی و پزشکی

بایدن خطاب به مهاجران: به آمریکا نیایید، بحران مهاجرت در مرزهای آمریکا

وزیر آمریکایی: سرعت و فرایند مهاجرت در حال افزایش است و در مقایسه با 20 سال گذشته مهاجران بیشتری را در مزرهای جنوب غربی می بینیم.

24 فروردین 1400

لزوم بازنگری در رویکرد سیاستگذاری گردشگری سلامت در ایران

ایسنا/ این خبر پیرامون لزوم بازنگری در رویکرد سیاستگذاری گردشگری سلامت در ایران برای شما نوشته شد.

19 فروردین 1400

مدیر عامل شرکت بیمه دی ابقا شد

محمدرضا کشاورز به انتخاب اعضای هیأت مدیره ضمن انتصاب مجدد در سمت نایب رئیس هیأت مدیره، در سِمت مدیر عاملی این شرکت نیز ابقا شد.

17 فروردین 1400

اسد کرونا گرفت خبرنگاران

دفتر ریاست جمهوری سوریه با صدور بیانیه ای بیان کرد که بشار اسد و همسرش به کرونا مبتلا شده اند، اما شرایط هر دو پایدار و مساعد است.

9 فروردین 1400

جریمه در صورت رها کردن ماسک در اماکن عمومی

تهران (پانا) -متخلفین رهاکردن و ریختن ماسک در اماکن عمومی دوبی بیش از 500 درهم جریمه می شوند.

2 فروردین 1400

ورود 5000 تن روغن در طول اسفند ماه به شبکه توزیع خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در زمینه تامین و توزیع روغن پیگیری های خوبی در استان اجرا شده است، 3000 تن روغن برای بخش خانوار و 2000 تن روغن خام برای بخش واحدهای تولیدی تخصیص پیدا نموده...

30 اسفند 1399

در یک سالگی کرونا، دولت الکترونیک هنوز شعار است

بعد از مصوبه دو روز پیش ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ارائه الکترونیکی سه خدمت پرکاربرد تمام دستگاه های اجرایی تا انتها سال بر سر زبان ها افتاده است با چند نفر از مسئولان و کارشناسان به گفت وگویی پرداختیم تا کم و کیف ماجرا بیشتر و بهتر مشخص شود.

27 اسفند 1399

5285 زنجانی بیمه بیکاری دریافت می نمایند

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا اردیبهشت ماه سال جاری برای 5285 نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی استان بیمه بیکاری پرداخت می گردد.

18 اسفند 1399

هزینه اعمال جراحى چاقى را چه کسى تعیین مى کند؟

آقای دکتر ببخشید هزینه عمل جراحی..... چقدر می شه؟ این پرسشی تکراری است که در فضای مجازی از بنده می پرسند و در جای خالی می توانید نام اعمال جراحی مختلف را بنویسید! و جواب من هم این است که خانم یا آقای محترم! کفش که نمی خرید که قیمت می پرسید! چطور می شود از راه...

16 اسفند 1399

خرید 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن کرونا از کوواکس

تهران (پانا) - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره خرید واکسن کرونا از کوواکس گفت خرید 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن کرونا از کوواکس انجام می گردد. امروز کوواکس که یک اتحادیه دنیای بر محور سازمان دنیای بهداشت بوده هیچ واکسنی را در دنیا...

2 اسفند 1399

سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور

تهران (پانا) - دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران، با اشاره به تهیه گایدلاین یا راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا گفت با تهیه این گایدلاین، همه گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

30 بهمن 1399

کلرفنیرامین و درمان حساسیت ها (آشنایی با قرص کلرفنیرامین)

حساسیت یا آلرژی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. استفاده از آنتی هیستامین ها به رفع حساسیت کمک می کند. قرص کلرفنیرامین (Chlorpheniramine) یکی از متداول ترین داروهای ضد حساسیت است که خواب آلودگی و خشکی دهان را می توان از عوارض شایع آن نام برد. این دارو...

29 بهمن 1399

آشنایی با فواید و مضرات مصرف دوغ

محققان می گویند دوغ یکی از بهترین منابع کلسیم، فسفر و ویتامین D است.

26 بهمن 1399

پاک کردن لکه لوازم آرایش از دیوار فرش و موکت

از بین بردن لکه لوازم آرایش مخصوصا رژ لب از روی انواع دیوار و فرش کار سختی نیست فقط کافیست تکنیک های پاک کردن این مواد را بدانید.

21 بهمن 1399

اثربخشی و سرعت عمل بیشتر در پیشگیری از حوادث قلبی-عروقی

بریلاووس (Brilavus®)، داروی ضد پلاکت و رقیق کننده خون، محصولی جدید از داروسازی دکتر عبیدی است. این دارو با نام علمی تیکاگرلور (Ticagrelor)، به منظور جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی فراوری شده و در دسترس بیماران قرار گرفته است.

16 بهمن 1399

رفع مسائل خانگی، با گچ

گچ از زمان کودکی دوست ما بوده است، این سنگهای کربنات سفید متخلخل می توانند در هنگام مسائل عادی خانگی که همه ما با آن روبرو هستیم، منجر به شگفتی شوند.

12 بهمن 1399

وبینار هوش مصنوعی در گردشگری؛ با تمرکز بر مدیریت موزه، 29 آذر برگزار می شود

کمیته کسب وکار های نوین کمیسیون گردشگری و کسب وکار های وابسته اتاق ایران و جامعه گردشگری الکترونیکی با همکاری معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و ایکوم ایران وبینار هوش مصنوعی در گردشگری با تمرکز بر مدیریت موزه را برگزار می کند.

6 بهمن 1399

داشتن 8 ساعت خواب شبانه باکیفیت

کمبود خواب برای سلامت انسان مضرات بسیاری به همراه دارد و یکی از عوامل برخورداری از سلامت بدن، داشتن هشت ساعت خواب شبانه باکیفیت است.

29 دی 1399

واکسن مدرنا دست&zwnjکم 3 ماه ایمنی ایجاد می&zwnjکند

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که واکسن کرونای فراوریی شرکت مدرنا که اخیر اعلام شد 94 درصد کارایی دارد، باعث می گردد سیستم ایمنی بدن انسان پادتن های قوی فراوری کند که دست کم برای سه ماه دوام می آورند.

15 دی 1399

پرداخت 47 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در شهرستان شهرکرد

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شهرکرد گفت: تا به امروز 47 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به صاحبان مشاغل برای جلوگیری از بیکاری کارگران و تعطیلی کارگاه ها در شرایط کرونایی در این شهرستان پرداخت شده است. ...

13 دی 1399
تعداد: (131)