خبرنگاران فرماندار: معادن سنگان خواف در صورت ضرورت تعطیل می گردد

به گزارش وبلاگ ایران، گناباد- خبرنگاران- فرماندار خواف گفت: معادن سنگ آهن سنگان این شهرستان در صورت ضرورت برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا به صورت موقت تعطیل خواهد شد که تشخیص این ضرورت بر عهده شبکه بهداشت و درمان است.

خبرنگاران فرماندار: معادن سنگان خواف در صورت ضرورت تعطیل می گردد

حسین سنجرانی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی و برنامه ریزی برای مقابله با ویروس کرونا در معادن سنگان و واحدهای فراوریی خواف اضافه کرد: هیچ نگرانی از نظر شیوع این بیماری در شرکت های معدنی منطقه وجود ندارد و دستگاه های تب سنج در همه آن ها موجود است و کارکنان به صورت مداوم از این نظر رصد می شوند و در صورت مشاهده علائم بیماری در هر فرد مرخصی با حقوق به وی داده می گردد.

وی ادامه داد: مسوولین معادن سنگان خواف باید همکاری خود را با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان بیش از پیش افزایش دهند.

وی گفت: مقادیری ماسک و مواد ضد عفونی کننده خریداری شده که به زودی تحویل شبکه بهداشت و درمان خواف خواهد شد تا در اختیار مردم قرار گیرد.

سنجرانی اضافه کرد: تمامی کادر پزشکی و هلال احمر و نیروها امدادی شهرستان خواف در آمادگی کامل برای مقابله با بیماری کرونا به سر می برند.

جمعی از مردم شهرستان خواف از جمله اهالی بخش سنگان با مراجعه به شبکه بهداشت و درمان خواهان تعطیلی موقت شرکت های معدنی سنگان برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در این شهرستان شده بودند.

مجتمع معادن سنگان خواف از ظرفیت های بسیار برای رونق مالی و اشتغالزایی برخوردار است و هم اکنون هفت هزار نیروی کار از استان های مختلف و کشور چین در شرکت های معدنی این منطقه مشغول کار هستند.

تعداد این نیروها با اجرای قراردادهای باطله برداری و استخراج سنگ آهن و طرح های بزرگ با ذخایر 2.5 میلیون تنی سناآباد (توسعه ملی) و پنج میلیون تنی فولاد سنگان در آینده نزدیک به 9 هزار نفر افزایش می یابد.

معادن سنگ آهن سنگان خواف در مجموع با ذخیره بیش از یک میلیارد تن، یکی از 10 معدن بزرگ سنگ آهن دنیا است که تامین کننده خوراک اولیه برای فراوری 17.5 میلیون تن کنسانتره، 15 میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی 22 کیلومتر و عرض 10 کیلومتر در 300 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

شهرستان 140 هزار نفری خواف با 123 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان در 267 کیلومتری مشهد واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار: معادن سنگان خواف در صورت ضرورت تعطیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: معادن سنگان خواف در صورت ضرورت تعطیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید