قرار دریافت ترامپ در فهرست نامحبوب ترین روسای جمهور تاریخ آمریکا

به گزارش وبلاگ ایران، نتایج نظرسنجی پیو که روز آدینه منتشر شد نشان داد میزان رضایت از دونالد ترامپ به 29 درصد سقوط نموده که پایین ترین میزان دوره ریاست جمهوری او و نه درصد کمتر از اوت 2020 است.

قرار دریافت ترامپ در فهرست نامحبوب ترین روسای جمهور تاریخ آمریکا

به گزارش فارس، بنابر این نظرسنجی، حتی در بین جمهوری خواستار هم محبوبیت ترامپ کاهش داشت و تنها 60 درصد آن ها عملکرد او را مثبت ارزیابی کردند. در ماه اوت 77 درصد جمهوری خواستار چنین نظری داشتند.

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل به نظر می رسد شورش خشونت بار کنگره در روز ششم ژانویه علت اصلی این تنزل رتبه باشد. بنابر این گزارش، امتناع وی از پذیرش پیروزی بایدن در انتخابات که دلیل اصلی اتفاقات کنگره بود، بر کاهش سطح محبوبیت او تاثیرگذار بوده است.

پیش از این اتفاقات و در طول حدود چهار سال ریاست جمهوری وی میزان محبوبیتش اغلب پایدار و بین 30 و چند تا چهل و چند درصد بود.

در این نظرسنجی همچنین بیش از 50 درصد آمریکایی ها (52 درصد) معتقد بودند رئیس جمهور کشورشان مسئولیت زیادی در قبال آشوب کنگره دارد و 23 درصد مسئولیت نسبی برای وی قائل شدند.

نظرسنجی پیو نشان داد 54 درصد آمریکایی ها فکر می نمایند ترامپ باید از قدرت برکنار گردد و 45 درصد معتقدند او باید دوره خود را به انتها برساند.

در مورد آینده هم، نتایج نشان داد کمتر از یک سوم آمریکایی ها (29 درصد) مایلند وی را یکی از افراد اصلی صحنه سیاست کشورشان ببینند، در حالی که 68 درصد گفتند او همین حالا باید بازنشسته گردد.

میزان رضایت از ترامپ او را در زمره یکی از نامحبوب ترین روسای جمهور همه دوران های آمریکا قرار داد. او هم به جمع جورج دابلیو بوش، جیمی کارتر و ریچارد نیکسون پیوست که هنگام ترک قدرت، اکثریت قابل توجهی از مردم از عملکرد آن ها ناراضی بودند.

زمانی که نیکسون از سمت خود در سال 1974 استعفا کرد، تنها 24 درصد از عملکرد وی رضایت داشتند. نتایج پیو با نتایج سایر نظرسنجی ها که آن ها هم از کاهش رضایت از ترامپ حکایت دارند، تطابق دارد.

پیشتر نظرسنجی ای بی سی نیوز/واشنگتن پست نشان داد میزان رضایت از عملکرد ترامپ 38 درصد است، نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک 33 درصد رضایت و رویترز 35 درصد را نشان داد.

در نظرسنجی ای بی سی نیوز/واشنگتن پست، 90 درصد مردم آمریکا با حملات روز 6 ژانویه (17 دی ماه) به کنگره ابراز مخالفت کردند و هفتاد درصد نیز گفتند که رئیس جمهور این کشور دست کم باید مسئولیت بخشی از این رویداد را بر عهده بگیرد.

در این نظرسنجی همچنین 56 درصد از پرسش شوندگان از کوشش های کنگره برای محروم کردن ترامپ از شرکت در انتخابات بعدی در آمریکا حمایت نموده اند. چهل و چهار درصد هم گفتند که ترامپ باید به دلیل تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره محاکمه گردد.

به دنبال یورش هواداران ترامپ به جلسه کنگره آمریکا و ناکامی رئیس جمهور این کشور در عدم تایید پیروزی جو بایدن، دموکرات ها ضمن محکوم کردن اقدامات او در تحریک هوادارانش، فرایند استیضاح وی را که قرار است اول بهمن ماه از قدرت کنار برود، کلید زدند.

منبع: فرارو

به "قرار دریافت ترامپ در فهرست نامحبوب ترین روسای جمهور تاریخ آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار دریافت ترامپ در فهرست نامحبوب ترین روسای جمهور تاریخ آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید