بدترین ترافیک های جهان را بشناسید

به گزارش وبلاگ ایران، گیر کردن در ترافیک بزرگراه های تهران تا چه اندازه شما را کلافه می نماید؟ شلوغی مترو چطور؟ مکان هایی در جهان وجود دارند که ترافیکی دو برابر شهر تهران دارند.

بدترین ترافیک های جهان را بشناسید

ترافیک مشکل همیشگی و دائمی شهرهای بزرگ است. هر شهرنشینی باید یاد بگیرد چگونه با ترافیک و مکان های شلوغ در معابر عمومی برخورد کند. ترافیک در کنار ناراحتی های روحی و کلافگی که با خود به همراه دارد، سالانه خسارت هایی به دولت ها می زند. در این مطلب به آنالیز بدترین ترافیک های شهرهای بزرگ می پردازیم. این ترافیک ها فقط در سطح خیابان ها و بزرگراه ها نیست، شلوغی ایستگاه های مترو و اتوبوس هم در این لیست قرار دارند.

پکن، چین

ترافیک پکن چین شبیه به هیچ کدام از ترافیک هایی که دیده اید نیست. ترافیک بزرگراه پکن نوعی رکوردشکنی است. در تاریخ 14 اوت سال 2010 طولانی ترین ترافیک 10 روز طول کشید. این ترافیک برای مسیری 100 کیلومتری بود. اگر روزی در ترافیک پکن گیر افتادید، بهتر است با رئیس خود تماس بگیرید و بگویید یک هفته دیرتر به سرکار می آیید!

سائوپائولو، برزیل

شلوغی عصر مترو تهران کلافه تان نموده است؟ بهتر است سری به مترو سائوپائولو بزنید. عکس بالا به اندازه کافی گویای همه چیز هست، شلوغی مترو سائوپائولو در صبح ممکن است شما را ساعت ها معطل کند.

داکا، بنگلادش

قطار شهری در داکا بنگلادش از شلوغ ترین قطارهای شهری است که مسافران حتی از سقف هم برای نشستن استفاده می نمایند. شهرداری بنگلادش در فکر راه اندازی مترویی بر اساس استاندارهای جهانی است.

اگر روزی به داکا رفتید و نخواستید از قطار شهری بهره ببرید، می توانید از قایق های مسافری که از رودخانه بوری گانگا می گذرند، بهره ببرید.

لاپاز، بولیوی

مردم شهر لاپاز بولیوی برای رفتن به محل کار خود از تله کابین استفاده می نمایند. در این شهر تله کابین نوعی تفریح نیست و شما برای رفتن به سرکار مجبور هستید از تله کابین بهره ببرید. هزینه این تله کابین برای هر سفر 25 پوند است.

جزایر شتلند در 80 کیلومتری شمال جزایر اورکنی قرار دارند. افرادی که در این جزیره سکونت دارند برای رفت و آمد روزانه، ترافیک سنگین و مسیری طولانی را پشت سر می گذارند.

تایپه، تایوان

صحنه ای که در تصویر بالا می بینید، مربوط به مسابقه موتورسواری نیست! یک روز کاری معمولی در تاپیه است. در این شهر افراد برای رفتن به محل کار خود از موتور استفاده می نمایند و موتورها ترافیک سنگینی در جاده های اصلی شهر ایجاد می نمایند.

هوشی مین، ویتنام

شهر هوشی مین در ویتنام قانونی شبیه به تایپه دارد و بیشتر افراد برای رفتن به نقاط مختلف شهر از موتور استفاده می نمایند؛ البته نظم و قانون زیادی در رفت و آمد موتورها وجود ندارد.

توکیو، ژاپن

متروی توکیو ژاپن از شلوغ ترین متروهای جهان است. یکی از مسائلی که در متروی این شهر بانوان با آن روبه رو هستند، آزار و اذیت مردان است؛ مردها معمولا با دزدی یا آزار کلامی باعث ناراحتی بانوان در ایستگاه های متروی توکیو می شوند.

ساکنان شهرهای سرد

فصل سرما در بعضی کشورها ازجمله شیکاگو بسیار سخت است و افراد نمی توانند برای رفتن به محل کار از درب خانه خارج شوند. در تصویر بالا افرادی را می بینید که در یک روز کاری زمستانی در شیکاگو به محل کار خود می روند! در این روزها به دلیل کندی حرکت، جمعیت زیادی در خیابان ها و پیاده رو در حال راه رفتن هستند.

بمبئی، هند

شهر بمبئی یکی از شلوغ ترین شهرهای جهان است که روزانه 12 میلیون نفر در این شهر جابه جا می شوند. بدون شک زیرساخت حمل و نقل هرچقدر هم که قوی باشد، در برابر چنین سیل جمعیتی دچار مشکل می گردد. خطوط قطار شهری بمبئی، شلوغ ترین خط قطار جهان است.

جاکارتا، اندونزی

مردم جاکارتا در اندونزی به صورت میانگین در سال 400 ساعت در ترافیک هستند. بر اساس آمار اداره حمل و نقل اندونزی، حدود 1.38 میلیون کارمند در جاکارتا زندگی می نماید که هر روز برای رفتن به محل کار از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند.

سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، آمریکا

مردم سانفرانسیسکو برای رفتن به محل کار و برگشتن، باید هر روز ترافیک سنگینی را تحمل نمایند. ترافیک، هر روز با مردم سانفرانسیسکویی همراه است. اگر کارمند گوگل باشید و از بخت خوب در سانفرانسیسکو زندگی کنید، اتوبوس مخصوص شرکت هر روز در اختیار شما است و شمارا به محل کار می برد و از محل کار برمی گرداند.

منبع: کجارو / The Daily Telegraph

به "بدترین ترافیک های جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین ترافیک های جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید