ایران باید بابت عدم صدور ویزا برای حضور هیئت ایرانی در مجمع بانک جهانی شکایت کند

به گزارش وبلاگ ایران، رئیس فراکسیون جوابگو مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عدم صدور ویزا برای هیئت ایرانی به منظور حضور در بانک جهانی حاکی از ضعف دولت حاکمه آمریکاست، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از مجامع قانونی این موضوع را دنبال و به مراجع قضایی بین المللی شکایت کند.

ایران باید بابت عدم صدور ویزا برای حضور هیئت ایرانی در مجمع بانک جهانی شکایت کند

علی بختیار در گفت وگو با وبلاگ ایران با اشاره به لغو سفر وزیر امور اقتصاد و دارایی به آمریکا برای حضور در مجمع بانک جهانی به دنبال تعلل در صدور ویزا برای هیئت ایرانی، اعلام کرد: یکی از اقدامات غیر قانونی که اخیرا دولت آمریکا به آن دست زده است، عدم صدور ویزا برای مقامات کشورها به منظور حضور در مجامع بین المللی و کنوانسیون هایی است که مقر آن ها در آمریکا واقع شده است. این اقدامات نشانگر ضعف دولت آمریکا است. عدم صدور ویزا برای وزیر اقتصاد و دارایی به منظور حضور در مجمع بانک جهانی نیز حاکی از ضعف دولت حاکمه آمریکا است.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با بیان اینکه هیچ ادله قانونی برای عدم صدور ویزا برای مقامات کشورها به منظور حضور در مجامعی که مقر آنان در آمریکاست، وجود ندارد، توضیح داد: نمونه این اقدامات خصمانه، تعلل در صدور ویزا برای حضور هیئت ایرانی در مجمع عمومی سازمان ملل بود و این اقدامات این پیغام را می رساند که باید مقر سازمان ملل تغییر نموده و در یک سرزمین مستقل قرار گیرد. نباید اجازه اداد که مسائل سایسی غالب شده و حقوق دولت ها برای حضور در مجامع جهانی و بیان مواضع خود تضعیف گردد.

بختیار در ادامه تاکید نمود: البته که جمهوری اسلامی باید از مجامع قانونی این موضوع را دنبال کند و به مراجع قضایی بین المللی شکایت خود را ابلاغ کند. ایران از حق قانونی خود محروم شده است و این اقدام آمریکا خارج از چارچوب قواعد بین المللی و اصل برابری دولت ها است. جمهوری اسلامی باید با رویکرد فعالانه این موضوع را از مجامع قضایی بین المللی دنبال کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران باید بابت عدم صدور ویزا برای حضور هیئت ایرانی در مجمع بانک جهانی شکایت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران باید بابت عدم صدور ویزا برای حضور هیئت ایرانی در مجمع بانک جهانی شکایت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید