چشم انداز بورس هفته ، تقاضا به شاخص سازان بازمی گردد؟

به گزارش وبلاگ ایران، طی دو هفته اخیر عملکرد نمادهای کوچک از نمادهای شاخص ساز بهتر بوده است و عملکرد ضعیف شاخص سازان باعث فرایند نزولی شاخص کل شده است.

چشم انداز بورس هفته ، تقاضا به شاخص سازان بازمی گردد؟

همچنین پیش بینی می شود در جریان معاملات این هفته از بازار سهام نیز تک سهم ها فرایند بهتری نسبت به شاخص سازان داشته باشند.

همچنین برخی از کارشناسان فرایند بورس هفته پیش رو را به دلیل افزایش تنش ها در منطقه نزولی می دانند اما پیش بینی می کنند در جریان معاملات دو هفته بعد معاملات بورس بهبود پیدا می کند.

حمید اسدی، حقوق دان بازار سرمایه با اشاره در رابطه با دلایل فرایند نزولی سهم های بنیادین گفت: اولا در جریان معاملات نیمه اول امسال سهم های بنیادین رشد زیادی داشتند و این موضوع باعث توقف مقطعی رشد این سهم ها شد و طبیعتا بعد از این اتفاق گرایش سهامداران به سهم های کوچک بیشتر شد. دومین دلیل مربوط به راحت تر بودن بازارگردانی در نمادهای کوچک تر است به نوعی که نقدشوندگی در این نمادها را بالا برده است و همچنین سهامداران به سود بیشتر نمادهای کوچک پی برده اند و از طرفی سرمایه گذاری در نمادهای بزرگ بلندمدت است و همین امر نیز در سهامداران بازدارندگی ایجاد می کند.

این کارشناس در رابطه با اعتماد از دست رفته سهامداران گفت: بعد از عملکرد ضعیف صندوق های دولتی اعتماد مردم به سهم های دولتی از بین رفته است و این موضوع نیز باعث گرایش سهامداران به سهم های کوچک شده است. این در حالی است که دولت قرار است صندوق دارا سوم را در بازار سهام عرضه کند که با این شرایط فکر نمی کنم استقبالی از این صندوق شود.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس وبلاگ ایران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "چشم انداز بورس هفته ، تقاضا به شاخص سازان بازمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز بورس هفته ، تقاضا به شاخص سازان بازمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید