شرایط آلودگی هوای کلان شهرها در دولت بررسی شد

به گزارش وبلاگ ایران، در جلسه عصر امروز (یکشنبه یکم دی 1398) هیأت دولت که به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار گشت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، گزارشی از شرایط آلودگی هوای کلان شهرها و از جمله پایتخت را به هیأت وزیران ارائه دادند.

شرایط آلودگی هوای کلان شهرها در دولت بررسی شد

به گزارش وبلاگ ایران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت دولت، در این جلسه جهانگیری ضمن تأکید بر اجرای قانون هوای پاک، دستورات لازم به وزارت نفت در مورد تأمین سوخت گاز برای کلیه نیروگاه ها و صنایع بزرگ و ممنوعیت استفاده از سوخت مایع، دستور به وزارت کشور برای توقف خودروها و موتورسیکلت های دودزا و دستور به شهرداری تهران برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای شهروندان به منظور استفاده از ناوگان عمومی را صادر کرد. هم چنین، سایر سازوکارها برای حل اساسی آلودگی هوای کلان شهرها از سوی اعضای دولت بررسی شد.

در ادامه، معاون اول رئیس جمهور ضمن دستور به همه وزرای ذی ربط برای تلاش در جهت حل معضل فاضلاب استان خوزستان و حضور در میدان عمل، لزوم اجرای سریع تر مصوبه مورخ 15 فروردین 1396 دولت در این مورد را مورد تأکید قرار داد.

لازم به ذکر است، بر اساس گزارش رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تا به امروز حدود شش هزار میلیارد تومان در راستای این مصوبه برای اصلاح شبکه آب و فاضلاب خوزستان هزینه شده است.

معاون اول رئیس جمهور هم چنین گفت: تصمیمات، سیاست ها و اقدامات دولت باید به سمت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی سوق داده شود.

جهانگیری با بیان این که انتخابات پرشور و حداکثری در شرایط کنونی کشور برای مأیوس کردن دشمن و شکست تحریم ها از هر زمان دیگری ضروری تر است، بر لزوم حضور همه سلایق در انتخابات و امکان حضور و انتخاب همه آن ها تأکید کرد.

وی به وزارت کشور توصیه کرد که رعایت قانون و حفظ بی طرفی دولت، حضور حداکثری مردم را تضمین خواهد کرد.

هم چنین، هیأت وزیران به منظور حمایت از اقتصاد شهرهای مرزی کشور، درخصوص راه اندازی بازارچه های مرزی بحث و بررسی کرد و به همین دلیل معاون اول رئیس جمهور دستور داد، پیشنهادات مربوط به ایجاد و راه اندازی بازارچه های مرزی، خارج از نوبت در دستور کار دولت قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرایط آلودگی هوای کلان شهرها در دولت بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط آلودگی هوای کلان شهرها در دولت بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید