غلبه مستند های سیاه در جشنواره فجر!

به گزارش وبلاگ ایران، به رغم ارتقای چشمگیر مستند انقلاب و مقاومت، اما باز هم اکثریت فضای بخش مستند جشنواره فجر در اختیار مستند های سیاه قرار گرفته است!

غلبه مستند های سیاه در جشنواره فجر!

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ایران، روز گذشته اسامی فیلم های بخش مسابقه مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد و باز هم طیف خاصی از آثار مستند، به رغم محتوای آلوده و دور از فضای دهه فجر انقلاب، اما نورچشمی وار، به این بخش راه یافتند.

در حالی که طی یک سال اخیر شاهد فراوری و نمایش تعداد قابل توجهی از آثار مستند در حوزه انقلاب اسلامی و مقاومت بودیم، اما جای بسیاری از این فیلم ها در بخش مسابقه مستند سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر خالی است و باز هم طیف مستند های سیاه نما و شبه روشنفکرانه غالب هستند.

هرچند که تعداد اندکی از فیلم های مستند با مضامین انقلابی و مقاومت در این بخش پذیرفته شده اند، اما همچنان، مستند های سیاه غالب هستند. در این میان، خیلی از فیلم های مستند جبهه انقلاب که با تحسین مخاطبان و منتقدان همراه بودند، نامشان در بخش مسابقه مستند سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دیده نمی گردد و در مقابل، بعضی از آثاری که چند روز قبل در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت اکران شده و علاوه بر ضعف ساختاری، محتوایی سیاه هم داشتند، در جشنواره فجر نیز پذیرفته شدند! مثل فیلم مستندی که با تهیه کنندگی شهردار تهران فراوری شده و تصویری مثبت و حسرت بار از عصر سیاه طاغوت را القا می نماید!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "غلبه مستند های سیاه در جشنواره فجر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه مستند های سیاه در جشنواره فجر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید