عضو کمیته امنیت و دفاع عراق: مقامات آمریکایی با بعثی ها نشست داشتند

به گزارش وبلاگ ایران، عضو کمیته امنیت و دفاع در مجلس عراق فاش کرد که بعضی مقامات آمریکایی در کشورهای همسایه عراق نشست داشتند.

عضو کمیته امنیت و دفاع عراق: مقامات آمریکایی با بعثی ها نشست داشتند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایران، کریم المحمداوی عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق، امروز (پنجشنبه)، در گفت و گو با خبرگزاری المعلومه افشا کرد که آمریکا با بازگشایی سفارتش در بعضی کشورهای مجاور عراق نشست هایی با رهبران حزب منحل شده بعث برگزار نموده است.

عضو کمیته امنیت و دفاع در مجلس عراق در این خصوص گفت: حزب منحل شده بعث سبب بلا و جزو مهم ترین منابع تهدیدنماینده عملیات سیاسی در عراق است

کریم الحمیداوی با اشاره به بعضی کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه عربستان سعودی گفت که آنها همچنان با تمام ابزارها از حزب بعث و رهبران آن حمایت می نمایند تا در قابلیت های عراق اخلال ایجاد نمایند و مسائل آن را دو چندان نمایند.

الحمیداوی ادامه داد که آمریکا سفارت خود را در بعضی کشورهای همسایه گشوده است تا با نشست های فشرده ای با حزب منحل شده بعث برگزار کند.

او در ادامه کشورهای حامی بعث را دشمن عراق خواند و گفت: تمام دشمنان عراق از بعث با توجه به اینکه ابزاری برای ایجاد مسائل، هرج و مرج واخلال در عمق داخلی عراق است، حمایت می نمایند.

عضو کمیته امنیت و دفاع در مجلس عراق در خاتمه سخنانش تاکید نمود: هر کشوری که از حزب مجرم بعث حمایت کند، بدون هیچ استثنایی دشمن تمام تشکلات ساختاری عراق است.

به رغم گذشت 17 سال از فروپاشی رژیم صدام تحرکات جدید حزب منحل شده بعث مردم عراق را آزرده خاطر می نماید به خصوص که حمله داعش به عراق و سقوط شهر موصل مرکز استان نینوی هم در 10 ژوئن 2014 طی همکاری حزب بعث با داعش صورت گرفت و هنوز هم بعضی عناصر یا سرنمودهه های داعش در عراق بعثی هستند.

عراقی ها حزب بعث و داعش را که هر دو مرکتب جنایات مشابه در این کشور شده اند دو روی یک سکه می خوانند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "عضو کمیته امنیت و دفاع عراق: مقامات آمریکایی با بعثی ها نشست داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو کمیته امنیت و دفاع عراق: مقامات آمریکایی با بعثی ها نشست داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید