سومین بازار بزرگ سینمایی جهان بازگشایی شد

به گزارش وبلاگ ایران، بخشی از مجموعه سینماهای اصلی در کشور ژاپن پس از چند ماه تعطیلی به دلیل ویروس کرونا، بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفتند.

سومین بازار بزرگ سینمایی جهان بازگشایی شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ایران، به نقل از ورایتی، دولت ژاپن از اواسط ماه آوریل و در واکنش به شیوع ویروس کرونا به تعطیلی سینماها در توکیو و دیگر شهرهای این کشور دستور داد اما با کنترل نسبی این بیماری در ژاپن، بخشی از سینماها در این کشور به صورت آزمایشی بازگشایی شدند.

ژاپن سومین بازار بزرگ سینمایی جهان پس از آمریکا و چین است و آغاز مجدد فعالیت سینمایی در این کشور حاکی از قدمی بزرگ به سوی آغاز مجدد فعالیت سینماها در سطح جهانی خواهد بود. مقام های چین نیز هفته گذشته گفتند به سالن های سینما اجازه داده خواهد شد تا به شرط رعایت دستورنامه های ایمنی دوباره کار خود را آغاز کنند.

توهو سینما که بزرگترین مجموعه سینماهای زنجیرهای در ژاپن است روز سه شنبه گفت 10 مجموعه سینمایی را در مناطقی با کمترین موارد ابتلا به ویروس کرونا بازگشایی می کند. سینماهای سراسری آئون نیز از آغاز فعالیت 27 مجموعه چندمنظوره سینمایی در ژاپن از تاریخ 18 می خبر داد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن اوایل هفته گفت که دولت در تلاش برای برداشتن حالت اضطراری در 34 بخش از کشور است که موارد ابتلای کمتری را به ثبت رسانده اند، اما شهرهای توکیو، اوساکا و دیگر شهرهای پرجمعیت ژاپن همچنان در شرایط قرنطینه خواهند ماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سومین بازار بزرگ سینمایی جهان بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین بازار بزرگ سینمایی جهان بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید