داستان های بابامحی الدین به فارسی ترجمه شد

به گزارش وبلاگ ایران، کتاب بیا به باغ پنهان شامل مجموعه ای از داستان های و حکایت های برجای مانده از حکیم بابامحی الدین از سوی نشر اطلاع منتشر شد.

داستان های بابامحی الدین به فارسی ترجمه شد

این کتاب سالها پیش توسط یکی از دوستان مترجم این کتاب، در سفری که به آمریکا داشته است گردآوری شده است.

از زندگی بابا محیی الدین اطلاعات چندانی در دست نیست. وی برای اولین بار در سال 1914 در سریلانکا دیده شده است و به سرزمین های مختلفی در خاورمیانه و هند سفر کرده است.

بابا محیی الدین تمام عمر خود را صرف مشاهدۀ اسرار شگفت آفریده های خداوند کرده و آنها را در طی هفتاد سال عمر خود برای مردم دنیا بیان داشته است.

او در پاسخ به دعوت برخی از مخاطبانش در سال 1971 به کشور ایالات متحده سفر است. در طی اقامتش در این کشور بارها در رادیو و تلویزیون و مجامع دانشگاهی در کانادا و ایالات متحده حضور یافته و سخنرانی کرده است.

بابا محی الدین نویسندۀ بیش از بیست جلد کتاب است و هم چنین شخصیت او موضوع تعداد قابل توجهی مقاله در روزنامه ها و مجلات دنیا مانند تایم ، سایکولوژی تودی و هاروارد دیوینیتی بولیتن شده است.

بیا به باغ پنهان دومین مجموعه از داستانهای اوست که از رادیوی ملی آمریکا پخش شده است. این کتاب آخرین کتابی است که پیش از وفات او در سال 1986 انتشار یافته است. این مجموعه داستان را کسانی که بابا محیی الدین را در کلمبو پایتخت سری لانکا دید و سخنان او را شنیده اند، جمع آوری کرده اند. وی هر روز در فاصلۀ زمانی جولای تا اکتبر در آغاز سپیده دم بابا محیی الدین داستان جدیدی بیان کرده است. کار چاپ و نشر آن توسط خانوادۀ بابا محیی الدین در فیلادلفیا انجام گرفته است و صدها نفر وقت، انرژی و استعداد خود را به رایگان صرف این کار کرده اند.

نشر اطللع این اثر را با ترجمه الیاس کرمی منتشر کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "داستان های بابامحی الدین به فارسی ترجمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان های بابامحی الدین به فارسی ترجمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید