خبرنگاران متخلفان مایحتاج بهداشتی مردم در انتظار اشد مجازات باشند

به گزارش وبلاگ ایران، اهواز- خبرنگاران- مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به پلمب چهار واحد تولید محصولات تقلبی و احتکار کننده مایحتاج بهداشتی در استان، گفت: صاحبان چنین واحدهایی بدون هیچگونه مماشات و تخفیفی در انتظار اشد مجازات باشند.

خبرنگاران متخلفان مایحتاج بهداشتی مردم در انتظار اشد مجازات باشند

نعمت الله بیرانوند روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار وبلاگ ایران با اشاره به تاکید رئیس قوه قضاییه بر برخورد شدیدبا متخلفان و محتکران مایحتاج بهداشتی مردم اضافه کرد: سلامتی و جان مردم موضوعی است که نمی توان از کنار آن به سادگی عبور کرد و هرگونه طمع به بازار این روزهای و کیسه دوختن برای دغدغه ای که گریبانگیر مردم شده، از دید انسانی، اخلاقی، قانونی و شرعی غیر اخلاقی و ناپسند است.

وی شرح داد: بنابر این با مجرمان این حوزه هیچگونه مماشاتی نخواهیم داشت و تخفیفی شامل آنها نمی شود تا به اشد مجازات برسند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان با بیان اینکه اساسا این اداره کل مانند دادگستری یک مرجع رسیدگی کننده است، گفت: به همین دلیل وظیفه ای که در حوزه تخلفات کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز، بهداشت، دارو و درمان، بر عهده داریم؛ رسیدگی، صدور رای و اجرای حکم است.

بیرانوند ادامه داد: اما در این موقعیت زمانی که به هر صورت دسترسی آسان به ماسک، ژل ضد عفونی، الکل و دستکش به دغدغه های اصلی مردم تبدیل شده، عوامل این اداره کل قبل از اینکه از سوی دستگاه های دیگر مانند معاونت غذا و دارو، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اقدام به تشکیل پفراینده کنند، واد عمل شدند.

وی با بیان اینکه با وجود نگرانی هایی که مردم دارند، روسای شعب تعزیرات حکومتی که همان قضات رسیدگی کننده هستند، همگی در قالب بازرس در مراکز توزیع و پخش اقلام مورد نیاز حاضر می شوند، گفت: در این بین نیز در سراسر شهرستان های استان به همراه نیروهای معاونت غذا و دارو و همچنین شبکه بهداشت حتی در بعد از ساعات اداری بر فعالیت داروخانه ها، اماکن تولید و یا توزیع الکل و مواد ضد عفونی، شرکت های پخش تجهیزات پزشکی نظارت می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان موضوع این نظارت ها را کنترل قیمت ها و جلوگیری از احتکار هرگونه کالا مطرح نمود و اضافه کرد: با این وجود در مواردی دیده شده که برخی از واحدها مایحتاج بهداشتی مردم را به صورت تقلبی عرضه کرده اند که از جمله آن می توان به مخلوط کردن الکل با سایر مواد و تولید ماسک های تقلبی اشاره کرد.

وی ادامه داد: تا کنون در خصوص تولید ماسک های غیر بهداشتی و تقلبی 2 واحد و همچنین در رابطه با احتکار محلول های ضد عفونی 2 مورد در اهواز پلمب و کشفیات آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

تشکیل 19 پفراینده در زمینه تخلفات مایحتاج بهداشتی در خوزستان

وی یادآور شد: تا به امروز برای تعداد 19 پفراینده تخلفات مایحتاج بهداشتی در استان، پفراینده تشکیل شده که یا در دست بررسی هستند و یا نیاز به استعلام و نظر کارشناسی معاونت غذا و دارو دارند که فرایند آن با سرعت در حال انجام است تا بعد از صدور رای نتایج آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.

بیرانوند با تاکید بر اینکه کشفیات و موادی که به تایید معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز برسد به سرعت در اختیار این مرجع قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: بعد از این با نظارت سالمی که صورت می گیرد، این اقلام در اختیار مصرف کننده واقعی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان اضافه کرد: این فرایند تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازشود به منظور احترام به خواسته مردم ادامه دارد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا درخوزستان تا کنون به 42 مورد رسید که 10 نفر از آنان فوت شدند.

تا به امروز 91 هزار و 318 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند، از این تعداد سه هزار و 131 نفر جان خود را به علت بیماری کووید 19 از دست داده اند و 48 هزار و 291 نفر بهبود یافته اند.

بیماری جدید کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا 2 هفته دارد و این امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نبینند.

تا به امروز 6 نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده و با این مورد آخر، تعداد آنها به هفت مورد رسیده است؛ این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس هاست که از سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می شود؛ این ویروس در معمولی ترین حالت باعث سرماخوردگی می شود و نشانه های ابتلا به آن در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

کرونا مثل سایر ویروس های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری های خود ایمنی می تواند خطرناک باشد و مرگ و میر آن تا به امروز بیشتر از سه درصد مبتلایان نیست.

بیرانوند همچنین در بخش دیگری از این گفت وگو بر ضرورت تهیه و خرید مایحتاج بهداشتی از سوی مردم تاکید کرد و اضافه کرد: در صورتی که همه شهفرایندان بتوانند به این محصولات دسترسی داشته باشند می توان شاهد سلامتی جامعه و جلوگیری از انتشار این بیماری بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران متخلفان مایحتاج بهداشتی مردم در انتظار اشد مجازات باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران متخلفان مایحتاج بهداشتی مردم در انتظار اشد مجازات باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید