خبرنگاران درآمدزایی شهرداری ها زیربنای عمران شهرهاست

به گزارش وبلاگ ایران، گناباد- خبرنگاران- مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: درآمدزایی شهرداری ها زیربنای توسعه و عمران شهری است و باید مورد توجه خاص شهرداران قرار گیرد.

خبرنگاران درآمدزایی شهرداری ها زیربنای عمران شهرهاست

حمزه ذاکر روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر کاخک گناباد اضافه نمود: شهرداری ها و شوراهای اسلامی باید با رویکرد فرهنگی و اجتماعی در کنار دیدگاه اقتصادی و با نگاه درآمدزایی و جذب سرمایه گذار با اولویت سرمایه گذاران بومی از تمام ظرفیت ها به عنوان بستری برای توسعه و عمران مناطق خود بهره بگیرند.

وی ادامه داد: شهرهای مناطق جنوبی استان خراسان رضوی به خصوص شهرستان گناباد از غنای فرهنگی و تاریخی برخوردارند و این مسایل موجب افزایش تعامل و همکاری شهفرایندان در انجام طرح های عمران شهری می گردد.

وی گفت: در حالی که در برخی مناطق استان با مسائلی در فرایند وضع و اجرای قوانین در شهرها روبرو هستیم ولی با تعامل شهفرایندان این مسائل در مناطق جنوبی استان بسیار اندک است.

ذاکر با بیان اینکه نمی توان شهرها را بدون دانش مدیریت شهری اداره کرد اضافه نمود: شهرداران باید با چارچوب و قوانین این مدیریت آشنایی و اشراف کافی داشته باشند و آنها را مطالعه کنند زیرا شهرداران در خیلی از مواقع به دلیل ناآشنایی با مقررات حقوقی و قوانین و اطلاعات مدیریت شهری اقداماتی بر خلاف ضوابط و مقررات انجام می دهند.

وی ادامه داد: شهرداران در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود اطلاعات از ظرفیت های حقوقی در فرآیند مدیریت شهری بهره نمی گیرند در حالی که با آگاهی کامل می توان به عنوان یک ابزار قدرت از آنها بهره گرفت و این اداره کل از طریق افزایش ارتباط و برگزاری جلسات مستمر با شهرداران برای ارتقای آشنایی آنان با قوانین و مقررات در بخش های مختلف تلاش می کند.

وی با تاکید بر افزایش توجه شوراها به تصویب مصوباتی در جهت توسعه و عمران مناطق خود گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 70 مصوبه ارسالی از شوراهای اسلامی استان به اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی ارسال و مورد تایید قرار گرفته است.

فرماندار گناباد هم گفت: دولت تدبیر و امید با وجود مسائل و تشدید تحریم های اقتصادی بیشترین خدمات را طی سنوات گذشته به شهرداری ها انجام داده که از مصادیق شاخص آن می توان به تامین تجهیزات مورد نیاز و پیگیری تصویب بهره گیری بیشتر شهرداری ها از اقتصادیات بر ارزش اضافه نموده اشاره کرد.

حامد قربانی با اشاره به افزایش تعامل شوراهای اسلامی با شهرداری ها بر منبای نیازهای واقعی مردم اضافه نمود: شوراها باید بستر خدمات بهتر شهرداری ها را هموار کنند.

وی ادامه داد: تعداد شهرداری های شهرستان گناباد در آینده نزدیک از سه شهرداری به پنج شهرداری افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه با شایعه پردازان در خصوص ویروس کرونا در شهرستان گناباد با قاطعیت برخورد می گردد گفت: برخی افراد در آستانه انتخابات با کلید وایژه کرونا به دنبال کاهش مشارکت مردم بودند و امروز هم از این مساله برای نیل به اهداف سوء خود بهره می گیرند که باید نسبت به این مسائل هوشیاری خود را حفظ کرد.

در این مراسم علی افتخاری نسب به عنوان بیست و چهارمین شهردار کاخک از توابع شهرستان گناباد معرفی و از خدمات محسن زاده سلیم شهردار سابق و زهرا فرهنگی سرپرست شهرداری این شهر قدردانی شد.

بخش 13 هزار نفری کاخک در 20 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهرستان گناباد قرار گرفته است و 6 هزار نفر از این جمعیت در شهر و بقیه در مناطق روستایی این بخش ساکن هستند.

سابقه شهرداری در کاخک گناباد به سال 1319 و حدود 80 سال قبل برمی گردد.

شهرستان 90 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران درآمدزایی شهرداری ها زیربنای عمران شهرهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درآمدزایی شهرداری ها زیربنای عمران شهرهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید