کانوپولوسواران جواز حضور در مسابقات جهانی 2020 را گرفتند

به گزارش وبلاگ ایران، رقابتهای کانوپولوی قهرمانی دنیا از نهم تا چهاردهم مردادماه در کانادا برگزار گردید که تیم مردان ایران با کسب عنوان قهرمانی قاره آسیا جواز حضور در این مسابقات را بدست آورد.

کانوپولوسواران جواز حضور در مسابقات جهانی 2020 را گرفتند

تیم کانوپولوی ایران در این رقابتها با پنچ پله صعود نسبت به دوره قبل بازیها در رده یازدهم ایستادند. طبق قوانین اعلام شده از سوی فدراسیون دنیای قایقرانی تیم های اول تا دوازدهم مسابقات دنیای جواز حضور در مسابقات دوره بعد را دریافت کردند.

به این ترتیب کانوپولوسواران جواز شرکت در رقابتهای سال 2020 رم ایتالیا را بدست آوردند. کانوپولو سواران در مرحله مقدماتی این رقابتها با کشورهای انگلیس، سوئیس و برزیل در گروه چهارم قرار داشت.

نتایج مرحله مقدماتی گروهی:

سوئیس 3- ایران 3

ایران 12- برزیل 2

انگلیس 5- ایران 6

ایران با کسب دو برد و یک تساوی برای اولین بار به عنوان سرگروه مجوز حضور در مرحله دوم رقابتها را کسب کرد. به این ترتیب تیم ایران در جدول مرحله دوم با تیم های استرالیا، فرانسه نایب قهرمان دنیا، هلند و اسپانیا برای کسب رتبه های اول تا دوازدهم نهاده شد.

در مرحله دوم نتایج زیر بدست آمد:

ایران 6- استرالیا 7

ایران 4 - فرانسه 5

ایران 4 - هلند 5

ایران 3- اسپانیا 4

در ادامه ایران برابر نیوزلند 6 بر 4 پیروز شد تا در جدول مسابقات خود را برای مقام های نهم تا دوازدهم دنبال کند.

در دور سوم بازیها نماینده ایران برابر تیم دانمارک باخت و برای کسب رتبه یازدهم و دوازدهمی جنگید. تیم ایران در آخرین مسابقه اش برای کسب رتبه یازدهم به مصاف استرالیا رفت و توانست این تیم را 4 بر یک شکست دهد.

تیم کانوپولوی مردان ایران یک بار دیگر نیز جواز حضور در مسابقات قهرمانی دنیا را کسب نموده بود. در آن سال برابرانگلیس باخت و در نهایت نیز شانزدهم شد و این بار در رده بندی رقابتها 5 پله نسبت به دوره قبل در دنیا صعود کرد.

اشکان صیادی سرمربی تیم ملی کانوپولوی مردان ایران در مصاحبه با وبلاگ ایران از راهیابی ایران به رقابتهای دو سال آینده دنیا اطلاع داد.

وی گفت: با قرار دریافت در بین دوازده تیم برتر مسابقات دنیای توانستیم جواز حضور در رقابتهای قهرمانی دنیا دو سال آینده در سال 2020 را بدست بیاوریم. این رقابتها در رم ایتالیا برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کانوپولوسواران جواز حضور در مسابقات جهانی 2020 را گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانوپولوسواران جواز حضور در مسابقات جهانی 2020 را گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید