حذف بوی سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب با روش بیولوژیکی محققان کشور

به گزارش وبلاگ ایران، گروهی از محققان دانشگاهی یکی از شرکت های فناور با استفاده از روش های بیولوژیکی پیروز به ارائه پکیج های تصفیه گازهای آلاینده و همچنین حذف بوی ایستگاه های پمپاژ فاضلاب شدند.

حذف بوی سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب با روش بیولوژیکی محققان کشور

به گزارش وبلاگ ایران، این شرکت از هم افزایی دانش و علم دو تن از اساتید دانشگاه سهند تبریز و تجربه دیگر اعضای شرکت در صنعت تصفیه آب و فاضلاب در سال 1393 تاسیس شده است و دارای تخصص و تجربه طراحی تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی هستند.

مکانیزم عملکردی روش این محققان به روش هوادهی گرانولی است که پیروز به طراحی پکیج های تصفیه گازهای آلاینده مانند حذف سولفید هیدروژن یا حذف آمونیاک از گاز طبیعی یا هوا به روش بیولوژیکی شدند. محصول فناورانه این شرکت نیز توسعه دانش مهندسی این فرآیندها است.

تصفیه گاز به روش بیولوژیکی، روش های بیولوژیکی حذف بو و ترکیبات فرار از هوا یا سایر گازها به عنوان ایمن ترین و اقتصادی ترین روش ها به شمار می فرایند.

مهمترین مزیت های روش های بیولوژیکی، سادگی فرآیند و امکان انجام آن در دما و فشار معمولی است.

واحد پکیج طراحی شده در عین سادگی، پیشرفته ترین واحد تصفیه محسوب می شود که بر اساس تشکیل لایه های مختلف میکروارگانیسم ها در بستر بیوراکتور طراحی شده است.

در این لایه ها، جمعیت باکتریایی مختلف و مناسب برای حذف مواد آلاینده از جمله گاز سولفید هیدروژن، آمونیاک و ترکیبات مواد آلی فرار توسعه داده شده است.

تا به امروز تعدادی از کارخانجات بخش خصوصی از روش تصفیه فاضلاب این شرکت بهره برده اند و از پکیج های حذف بوی این شرکت نیز در سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حذف بوی سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب با روش بیولوژیکی محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف بوی سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب با روش بیولوژیکی محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید