ایستگاه مترو برج میلاد از اصلی ترین ایستگاه های پایتخت

به گزارش وبلاگ ایران، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار تهران با اشاره به ویژگی های ایستگاه مترو برج میلاد گفت: این ایستگاه در کنار برج میلاد، دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان میلاد یکی از پرمراجعه ترین نقاط تهران محسوب می شود.

ایستگاه مترو برج میلاد از اصلی ترین ایستگاه های پایتخت

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ایران، پیروز حناچی در حاشیه بازدید از ایستگاه مترو برج میلاد اضافه کرد: این ایستگاه با قرار دریافت در عمق 55 متری از سطح زمین یکی از اصلی ترین ایستگاه های مترو تهران تلقی می شود که خوشبختانه با سرعت خوبی کار ساخت و تجهیز آن به اتمام رسیده است.

وی گفت: البته این ایستگاه به صورت آزمایشی از امروز زیر فشار قرار می گیرد تا در آذرماه به صورت رسمی به بهره برداری برسد.

شهردار تهران با اشاره به ویژگی های این ایستگاه اضافه کرد: یکی از مسائل این منطقه وجود زیاد خودرو ها و توقف آن ها در این منطقه بود که خوشبختانه با افتتاح رسمی آن مشکل موجود تا حد زیادی از طریق جابجایی مردم با مترو کاهش خواهد یافت.

آقای حناچی با اشاره به ویژگی دیگر این ایستگاه گفت: در این ایستگاه همه ضوابط مناسب سازی برای معلولان و افراد مسن با نصب آسانسور و پله برقی دیده شده است و همواره شرط افتتاح ایستگاه های مترو را مناسب سازی آن ها اعلام کرده ایم.

وی با اشاره به مسائل مدیریت شهری در تأمین منابع مالی برای افتتاح ایستگاه های مترو و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، اضافه کرد: در بودجه سالانه شهرداری اوراق مشارکت عمده ترین راهکار تأمین منابع مالی محسوب می شود، اما مسائل بسیاری برای نقد کردن آن وجود دارد.

شهردار تهران گفت: امسال با وجود هماهنگی و مذاکرات متعددی که مدیریت شهری با مسئولان بانک مرکزی و بانک عامل داشته اند تا به امروز به نتیجه مطلوب برای بهره گیری از فروش اوراق مشارکت دست نیافته ایم.

آقای حناچی با ابراز نگرانی از این موضوع اضافه کرد: در چنین شرایطی که شیوع بیماری کرونا شرایط استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را حادتر کرده است باید شرایطی ایجاد شود که بتوان خدمات بهتری در حوزه حمل و نقلی به مردم تهران ارائه شود تا از فشار و ازدحام در مترو و اتوبوس کاهش یابد.

وی گفت: در شرایط غیر کرونایی روزانه چیزی حدود 4 میلیون سفر در اتوبوس و مترو در تهران انجام می شود بنابر این از این موضوع مهمتر در حوزه مدیریت شهری تهران وجود ندارد از این رو باید این مسئله حاکمیتی دیده شود و انتظار می رود مسئولان مربوطه به وظایف شان نه در قبال شهرداری بلکه در قبال مردم به درستی عمل کنند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "ایستگاه مترو برج میلاد از اصلی ترین ایستگاه های پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه مترو برج میلاد از اصلی ترین ایستگاه های پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید