الهامی: وقتی پتانسیل بومی داریم چرا باید از جاهای دیگر مربی بیاوریم، سزاوارانه مقابل شهر خودرو پیروز شدیم

به گزارش وبلاگ ایران، ساکت الهامی، مربی تیم فوتبال تراکتور تبریز از عملکرد تیمش در دیدار مقابل شهر خودرو تقدیر کرد و گفت که در این بازی سزاوار کسب سه امتیاز بوده اند.

الهامی: وقتی پتانسیل بومی داریم چرا باید از جاهای دیگر مربی بیاوریم، سزاوارانه مقابل شهر خودرو پیروز شدیم

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ ایران از تبریز، ساکت الهامی پس از پیروزی 3 بر یک تیم تراکتور مقابل شهر خودرو گفت: همان طور که دیروز پیش بینی می کردیم یک بازی تاکتیکی و سخت داشتیم. دست بازیکنانم را می فشارم، امیدوارم همین فرایند را ادامه دهیم و تیم خوبی داشته باشیم. امروز هواداران 90 دقیقه پا به پای ما ایستادند و هر زمانی تیم مان از فرایند خودش خارج شد با تشویق های شان خیلی خوب ما را حمایت کردند و توانستیم بعد از مدت ها یک بازی را سزاوارانه با پیروزی پشت سر بگذاریم. امروز توانستیم هواداران را شاد کنیم، هر چند نیمکت مان خالی بود و در روزی که سه بازیکن مصدوم داشتیم پیروز شدیم.

وی در ادامه افزود: ما توانستیم در این بازی خیلی خوب کار کنیم و اگر تمرکز لازم را داشتیم می توانستیم گل های بیشتری هم به ثمر برسانیم.

مربی تیم تراکتور درباره اینکه چرا لیست تیمش در این بازی خالی بود، گفت: سوگیتا و میمبلا مصدوم بودند و دو بازیکن ملی پوش مان هم در تیم حضور نداشتند. به همین دلیل دست مان خالی بود، اما بازیکنانی که بازی کردند می خواستند یک تیم واقعی را معنی کنند. همان طور که گفتم بچه ها سهم زیادی در این برد داشتند و هواداران هم پشتوانه آنها بودند. به نظرم شهر خودرو هم کمی غافلگیر شد. آنها فکر نمی کردند بچه های ما در این شرایط باشند، اما این چیزی از ارزش های آن تیم کم نمی کند. گل محمدی دوست خوب من است و برای این تیم در آسیا آرزوی موفقیت می کنم. بچه ها امروز کاری کردند کارستان، از نظر کیفیت بهتر از دو بازی قبل بودیم، اما پتانسیل واقعی تراکتور بیشتر از این هاست و توانایی بچه ها هنوز به طور کامل معین نشده است.

الهامی در واکنش به این موضوع که به نظر می آید تیم تراکتور به لحاظ روحی و روانی متحول شده است و به نظرش اضافه شدن کادرفنی جدید چقدر در این موضوع تأثیر داشته، بیان نمود: تیم ما امروز به معنای واقعی یک تیم بود و از نظر روحی و روانی بزرگ ترهای تیم رفاقت را در بین بچه ها معنی کردند. امروز دیدید احسان حاج صفی کاپیتان ما بود و این نشانگر دوستی در تیم ماست. این بچه ها لایق بهترین ها هستند. نباید از حضور هواداران مان هم بگذریم که در لحظاتی که بازی از دست مان در می رفت، آنها کمک مان کردند. با این هواداران می توانیم برای همه تیم ها حریف سرسختی باشیم. امروز کمی به جدول بازگشتیم، اما راه زیادی باقی مانده تا به قهرمانی و تیم های بالای جدول برسیم، اما از هیچ تلاشی در این راه دریغ نمی کنیم.

وی در مورد شناخت دو مربی (الهامی و گل محمدی) از یکدیگر یادآور شد: هم گل محمدی از من شناخت داشت و هم من از او، اما چیزی که وجود داشت، پتانسیل دو تیم بود. درست است زمان در طول هفته کم بود، اما چیزهایی که در دو سه روز گذشته کار و آنالیز کرده بودیم را در زمین انجام دادیم. در زمان هایی هم گل زدیم که تیم مان نیاز به گل داشت و این به ما خیلی کمک کرد.

مربی تیم تراکتور درباره نقل وانتقالات این باشگاه و اینکه آیا بازیکنان خارجی همچنان در این تیم خواهند ماند یا خیر، گفت: هنوز به جمع بندی در این مورد نرسیدیم. سوگیتا مصدوم است و میمبلا هم به همین شکل، اما اگر شرایط به گونه ای پیش می رفت که نیاز داشتیم از او هم استفاده می کردیم. هنوز به جمع بندی نرسیدیم. ما یک بازی دیگر با پیکان داریم و شرایط در جدول به گونه ای است که اجازه هیچ ریسکی در چند بازی بعد را نداریم. هیچ تیمی در ایران پتانسیل تراکتور را ندارد و کادرفنی هم تا آن زمان معین خواهد شد. به طور کلی ما بهترین ها را از هر نظر داریم.

الهامی در مورد نقش رضا اسدی در تیم تراکتور و اینکه این بازیکن اجازه حضور در تمام نقاط زمین را داشت، یادآور شد: بله، ما اسدی را آزاد گذاشته ایم، مسعود شجاعی و اشکان دژاگه نیز این اجازه را داشتند که در حملات بیشتر شرکت کنند. ما روی این موضوع کار کردیم، اما هنوز می دانیم در حمله مشکل داریم. در دقایق پایانی موقعیت های زیادی روی ضدحمله به دست آمد، اما نتوانستیم استفاده کنیم و باید روی این موضوع کار کنیم.

وی در رابطه با حضور مربیان جدید در کادرفنی تراکتور و اینکه قراردادش تا چه زمانی خواهد بود و آیا همچنان در نیم فصل دوم در تیم تراکتور حضور خواهد داشت یا خیر؟، مطرح نمود: پژمان چندین سال در تراکتور کاپیتان و هم دوره خودم بوده است. وقتی ما پتانسیل بومی داریم، چرا باید از جاهای دیگر مربی بیاوریم. جودوی هم با پیشنهاد خودم به تیم آمد. ناصح هم از تیم های پایه به کادرفنی اضافه شد که دروازه بان ها همه از او راضی هستند. من به عنوان فرزند آذربایجان هر تصمیمی باشگاه بگیرد از آن اطاعت می کنم. تا زمانی که تیم هم در اختیار من است تلاش می کنم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "الهامی: وقتی پتانسیل بومی داریم چرا باید از جاهای دیگر مربی بیاوریم، سزاوارانه مقابل شهر خودرو پیروز شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهامی: وقتی پتانسیل بومی داریم چرا باید از جاهای دیگر مربی بیاوریم، سزاوارانه مقابل شهر خودرو پیروز شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید