استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی، رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند

به گزارش وبلاگ ایران، فدراسیون المپیکی دوومیدانی همچنان با سرپرست اداره می گردد. اتفاقی که به قول مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان آفتی برای فدراسیون های ورزشی است اما تدبیری برای حل این معضل اندیشیده نمی گردد.

استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی، رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند

با روی کار آمدن ایرج عرب به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی همه چیز به آرامی پیش می رفت تا اینکه با اعلام زمان ثبت نام از کاندیداهای ریاست انتخابات فدراسیون دوومیدانی علی دانشمندفر به عنوان دبیر مجمع این فدراسیون انتخاب شد. این در حالی بود که مرسوم است دبیر فدراسیون عهده دار دبیری مجمع انتخابات نیز باشد.

زمزمه ها برای برکناری هاشم صیامی دبیر سابق فدراسیون دوومیدانی (در زمان مجید کیهانی) بالا گرفت و بالاخره پژمان معتمدی به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون جایگزین صیامی شد.

اهالی دوومیدانی هنوز فراموش ننموده اند که معتمدی در گذشته بر سر مدرسی بین المللی در دوومیدانی و حواشی پیرامون ارتباط گیری شخصی با کنفدراسیون دوومیدانی آسیا با کیهانی رئیس وقت فدراسیون به مشکل خورده بود و اگر برکناری صیامی از پست دبیری به علت ارتباط خوبش با کیهانی و تاثیر احتمالی در فرایند انتخابات بوده باشد جایگزینی معتمدی با سابقه اختلاف نظر و قطع همکاری قبلی با کیهانی هم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

با روی کار آمدن معتمدی خواه مستقیم و خواه غیر مستقیم افراد نزدیک به کیهانی از فدراسیون جدا شده و بعضی که به هر دلیلی زوایایی با رئیس سابق فدراسیون داشتند جذب مجموعه شده اند. اتفاقی که صرف نظر از درست یا غلط بودنش در حیطه اختیارات و وظایف سرپرست موقت دبیری فدراسیون نیست و نخواهد بود.

علی رضایی رئیس کمیته رده های پایه فدراسیون دوومیدانی که در زمان فعالیت وی اتفاقات بسیار خوبی در رده های سنی پایه از مدال های متعدد بین المللی تا کسب رنک نخست بعضی مواد در سطح بین المللی حاصل شد به تازگی استعفای خود را به عرب سرپرست فدراسیون داده است. چندی پیش نیز عباس فتحی رئیس کمیته مسابقات و لیگ فدراسیون در اعتراض به اقدامات سرپرست دبیری فدراسیون استعفا داده بود و با این شرایط به نظر می رسد حلقه فعالان نزدیک به کیهانی در فدراسیون فعلی دوومیدانی روز به روز کوچک و کوچک تر گردد.

رئیس کمیته فنی رده های پایه فدراسیون در تبادل نظر با وبلاگ ایران با تایید استعفای خود عنوان نمود: در جلسه اخیر سازمان تیم های ملی در خصوص جوانان نیز تصمیم گیری شد اما بزرگترین بی احترامی به من شد و از من دعوتی به عمل نیامد. من صلاح دیدم به این دلیل و دلایل متعدد دیگر ادامه کار ندهم و از آقای عرب بابت تمام لطفی که به من داشتند سپاسگزارم اما متاسفانه بعضی افراد در فدراسیون سیگنالهایی می دهند که به هیچ وجه مثبت نیست.

رضایی ادامه داد: عدم رعایت رفتار سازمانی توسط سرپرست دبیری، دخالت مستقیم و غیر مستقیم در کمیته رده های پایه، تغییر در برنامه مدون کمیته رده های پایه و دخل و تصرف در دعوت از ورزشکاران به تیم های ملی پایه و حتی صحبت از اعزام آنها به مسابقات تنها بخشی از سرفصل استعفای من است.

رئیس هیات دوومیدانی استان قم اضافه کرد: همینکه سرپرست دبیری فدراسیون اطلاع ندارد که در بحث تیم های پایه قرار است جلسه ای برگزار گردد و به من به عنوان رئیس کمیته فنی رده های پایه اطلاع داده نمی گردد خود ضربه بزرگی به دوومیدانی است.

وی توضیح داد: در مسابقات بین المللی که چندی پیش برگزار گردید تیم جوانان ما نیز شرکت کرد و به من گفته شد ورزشکاران تهرانی حق ندارند به هتل بیایند. این بی تدبیری شخص دبیر فدراسیون را می رساند. حتی در تهیه لباس متحد الشکل دونده ها نیز کوتاهی شد و آنها با لباس قرضی مسابقه دادند.

رضایی ادامه داد: موضوع فقط این نیست و در حال حاضر قراردادهایی در فدراسیون بسته می گردد که ایجاد تعهد مالی می نماید. اگر فدراسیون اندوخته ای داشته باشد مسئله ای وجود ندارد اما آیا با این شرایط مالی چنین اقداماتی که برای رئیس آینده فدراسیون بار شدید مالی دارد درست است؟

رئیس کمیته فنی رده های پایه ادامه داد: چندی پیش نیز با ابلاغ برای آقای شادمهر عملاً فتحی رئیس کمیته مسابقات را کنار گذاشتند. این اقدامات سرپرست دبیری برای آقای عرب که به خوبی کار سرپرستی را انجام می دادند نیز چالش هایی ایجاد نموده است.

وی اضافه کرد: اقدامات سرپرست دبیری قطعاً برنامه ریزی شده و مهندسی انتخابات است. البته روسای هیات های استانی با دیدی باز نگاه می نمایند و اتفاقاً چنین اقداماتی یاری می نماید تا اعضای مجمع ببینند با چه افرادی سر و کار دارند و در انتخاب گزینه اصلح ریاست بهترین یاری را می نماید.

رضایی عنوان نمود: در این چند سال اتفاقات بسیار خوبی در بخش پایه دوومیدانی افتاد و امیدوارم نهالی که کاشته شده است به نتیجه برسد و در آینده نیز شاهد موفقیت های بیشتر دوومیدانی کاران جوان و نوجوان کشورمان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی، رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفاهای دنباله داردر دوومیدانی، رضایی:قصدمهندسی انتخابات رادارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید