آنالیز اولیه دوربین زیر نمایشگر گوشی اوپو

به گزارش وبلاگ ایران، چند شرکت مختلف از کار بر دوربین زیر نمایشگر خبر داده اند و متخصصان آن ها مشغول بهبود کیفیت این تکنولوژی تازه نفس هستند. روزگذشته شرکت چینی اوپو با برگزاری یک مراسم از بعضی تکنولوژی های جدید خود رونمایی کرد که در این میان می توانیم به نمایش مدل اولیه گوشی مجهز به دوربین زیر نمایشگر اشاره کنیم که طبق شواهد و قرائن برای عرضه عمومی تا حد زیادی آماده شده است.

آنالیز اولیه دوربین زیر نمایشگر گوشی اوپو

این مدل اولیه گوشی اوپو، غیر از دوربین زیر نمایشگر از هیچگونه دکمه و پورتی بهره نمی برد و در بدنه یک دست آن هم اثری از برآمدگی دوربین ها دیده نمی گردد. اگرچه نمایشگر این گوشی خمیده محسوب می گردد، ولی خمیدگی آن به اندازه گوشی هایی مانند ویوو نکس 3 یا هواوی میت 30 پرو نیست و به همین خاطر اوپو توانسته برای تعبیه دکمه های لمسی بهتر اندکی عمل کند. البته در نهایت در زمینه دکمه های لمسی، بین این گوشی ها تفاوت چندان مشهودی وجود ندارد.

علاوه بر این از آنجایی که گوشی مذکور فاقد هرگونه پورتی است، برای شارژ صرفا باید از شارژ بی سیم بهره ببرد. خوشبختانه این گجت اوپو از شارژ بی سیم 30 وات پشتیبانی می نماید، پس کاربران به سرعت می توانند باتری آن را شارژ نمایند.

اما حالا بهتر است به دوربین زیر نمایشگر این گوشی نگاهی بیندازیم که هنوز تا آمادگی کامل فاصله دارد. به عنوان مثال، در تصویر زیر می توانید ببینید که در صورت وجود رنگ های روشن اطراف دوربین، یک بخش مربع شکل توجه را جلب می نماید. اما وقتی که رنگ های تاریک به نمایش در می آیند، به سختی می توان بخش موردنظر را مشاهده کرد.

نسخه ابتدایی این تکنولوژی نسبت به سنسورهای مرسوم 50 درصد نور کمتری دریافت می کرد اما حالا در این زمینه عملکرد بسیار بهتری به ارمغان می آورد که البته ارقام دقیق آن اعلام نشده است. ضمناً متخصصین اوپو همچنان مشغول اعمال تغییرات بر طراحی پنل اولد برای بهبود کیفیت دوربین زیر نمایشگر هستند. در ادامه می توانید دو تصویر سلفی گرفته شده با این دوربین را مشاهده کنید که برای یک تکنولوژی موجود در مراحل اولیه، کیفیت خوبی دارند.

با وجود اینکه شرکت اوپو در رابطه با عرضه گوشی مجهز به این تکنولوژی زمان دقیقی را اعلام نکرده است، ولی در هر صورت امیدواریم در سال 2020 چنین تکنولوژی جذابی در یک یا چند گوشی این شرکت قرار بگیرد. قابلیت دوربین زیر نمایشگر از جمله تکنولوژی هایی است که می تواند جذابیت گوشی های هوشمند را افزایش دهد.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "آنالیز اولیه دوربین زیر نمایشگر گوشی اوپو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اولیه دوربین زیر نمایشگر گوشی اوپو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید