افتتاح موزه دائمی گوهرسنگ ها در مشهد

به گزارش وبلاگ ایران، نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی گوهرسنگ ها با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در موزه بزرگ خراسان افتتاح شد.

افتتاح موزه دائمی گوهرسنگ ها در مشهد

به گزارش وبلاگ ایران، شب گذشته (چهارشنبه 13 بهمن) موزه- نمایشگاه و فروشگاه دائمی گوهر سنگ ها در موزه بزرگ خراسان توسط زهرا احمدی پور، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با اشاره به اهمیت صنایع دستی گوهرسنگ ها بر لزوم حمایت های همه جانبه از گوهرسنگ ها به عنوان یکی از ارزشمندترین انواع صنایع دستی که نقش مهمی در صادرات فراوری ثروت دارد، تأکید کرد.

نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی گوهرسنگ ها با همکاری بخش خصوصی و به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی راه اندازی شده است و در آن مجموعه کاملی از انواع گوهرسنگ ها و صنایع دستی ساخته شده از آن ها به نمایش در آمده است.

موضوع این نمایشگاه فیروزه و سنگ های قیمتی در استان خراسان رضوی است.

احمدی پور در ادامه حضور خود در موزه بزرگ خراسان، از نمایشگاه 14 قرن هنر و تمدن اسلامی نیز بازدید کرد.

در این نمایشگاه 200 شیء تاریخی متعلق به دوره اسلامی که معرفی کننده هنر و تمدن اسلامی است به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه به مناسبت رویداد فرهنگی مشهد 2017 در موزه بزرگ خراسان افتتاح شده است. اشیای به نمایش درآمده در این نمایشگاه از موزه ملی، موزه رضا عباسی و موزه آبگینه جمع آوری و به موزه بزرگ خراسان منتقل شده اند.

نمایشگاه 14 قرن هنر و تمدن اسلامی به مدت شش ماه در موزه بزرگ خراسان برپاست.

علیرضا رشیدیا، استاندار خراسان رضوی، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مدیران، مسئولان، هنرمندان صنایع دستی و بانوان کارآفرین در این بازدیدها احمدی پور را همراهی کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افتتاح موزه دائمی گوهرسنگ ها در مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح موزه دائمی گوهرسنگ ها در مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید