درخواست پلیس پایتخت از شهرداری برای کاهش زمان اجرای طرح ترافیک

به گزارش وبلاگ ایران، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، کاهش زمان اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی را اولین درخواست پلیس از شهرداری بیان کرد.

درخواست پلیس پایتخت از شهرداری برای کاهش زمان اجرای طرح ترافیک

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ایران سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در مورد آخرین وضعیت طرح ترافیک پایتخت با توجه به اعتراض پلیس راهور به بعضی مفاد آن گفت: حلقه دوم طرح ترافیک پایتخت هم اکنون در حال اجراست؛ پلیس هم نظرات کارشناسی خود را برای طرح مذکور نوشته و آن را به شهرداری ارائه نموده است.

وی با بیان اینکه پلیس اعلام نموده که باید اصلاحاتی در طرح فوق انجام گردد؛ گفت: منتظر هستیم که شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران برگزار گردد تا درخصوص نظرات کارشناسی پلیس صحبت شده و تصمیم گیری انجام گردد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درخصوص عمده اشکالاتی که پلیس به طرح ترافیک وارد دانسته است، گفت: اولین خواسته پلیس کاهش زمان اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی است؛ با توجه به آنکه در نیمه دوم سال بوده و هوا زودتر تاریک می گردد تعداد زیادی از افراد و شهروندان برای خرید مایحتاج به معابر مراجعه می نمایند؛ تعدادی نیز درصددند تا با تاریک شدن هوا زودتر به منزل برسند؛ برای اینکه فشار را از معابر پیرامونی برداشت و مردم بتوانند سریعتر کار های خود را انجام داده و به منزل برسند به نظر می رسد که باید زمان اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی کاهش یابد.

وی گفت: علت عمده بعدی بحث ممنوعیتی است که این محدوده دارد؛ بر طبق قانون وقتی که شورای ترافیک تصویب می نماید که این محدوده ممنوع است فقط تا یک سقفی شهرداری می تواند ظرفیتی را برای کار های ضروری اختصاص داده و اجازه تردد دهد، ولی در حال حاضر این محدوده سقف ندارد.

سردار مهماندار توضیح داد: به نظر می رسد باید یک سقف معینی را برای این محدوده معین کرد؛ درست مثل محدوده طرح ترافیک که ورود به محدوده طرح ترافیک اصلی ممنوع بوده و فقط 103 هزار مجوز سالیانه واگذار می گردد که 40 هزار مجوز روزانه است؛ نهایتا باید از این روش استفاده کرد و ممنوعیت را به طور مطلق اجرا کرد در حالی که هم اکنون ممنوعیت مطلقی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: هم اکنون رانندگان می توانند هفته ای یک و نیم روز به صورت رایگان وارد محدوده کاهش آ لودگی شده و باقی روز های هفته را خریداری نموده و تردد نمایند و این دیگر معنای ممنوعیت ندارد؛ چرا که اگر بخواهیم براساس ماده 18 قانون رسیدگی به تخلفات عمل کنیم- با توجه به اینکه شورای ترافیک تهران مجوزش را از ماده 18 گرفته- باید محدودیت و ممنوعیت اعمال گردد و فقط باید برای کار های ضروری سقفی معین گردد که این سقف هم اینک تشکیل و معین نشده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: عدم ممنوعیت مطلق تردد در منطقه کاهش آلودگی و کاهش زمان طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی از جمله عمده مسائل مطرح شده پلیس راهور درخصوص طرح ترافیک پایتخت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درخواست پلیس پایتخت از شهرداری برای کاهش زمان اجرای طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پلیس پایتخت از شهرداری برای کاهش زمان اجرای طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید